Dnes je úterý 25.9.2018, svátek má Zlata

13. 9.–9. 12. Slavkov – …z mého ateliéru

pozvánka
pozvánka
Komorní výstava „…z mého ateliéru“ je ukázkou z tvorby slavkovské výtvarnice Aleny Slezákové a uskuteční se v prostoru před Kavárnou od 13. září do 9. prosince 2018. Ve Slavkově se Alena Slezáková představila v roce 2011 větší expozicí „Moje srdeční záležitost“ a právě z této výstavy uvidíte část věnovanou Slavkovu, který je její celoživotní inspirací. celý článek

Komentářů (0)
 

31. 8.–26. 9. Slavkov – Výstava Matka Tereza

pozvánka
pozvánka
Výstava Matka Tereza – světlo v temnotě dneška je ke zhlédnutí ve farním kostele ve Slavkově během září, kostel je otevřen po dobu konání výstavy každou neděli mezi 10 a 11 hod., v úterý od 19 do 20 hodin a přede mší svatou v úterý, pátek a neděli od 17.30 do 18 hodin. Matka Tereza, vlastním jménem Agnes Gonxha Bojaxhiu (26. srpna 1910–5. září 1997) byla patrně nejznámější misionářkou 20. století, zakladatelkou řeholního řádu Misionářky milosrdenství a nositelkou Nobelovy ceny za mír z roku 1979. Věnovala svůj život těm nejchudším a získala si tak úctu od nejprostších lidí až po velké státníky. V Římě 19. října 2003 byla papežem Janem Pavlem II. beatifikována a 4. 9. 2016 ji papež František svatořečil.
Milan Vavro

Komentářů (0)
 

11. 9. Slavkov – Beseda: domácí vzdělávání

 

11. 9.–11. 11. Bučovice – Výstava slabikářů

pozvánka
pozvánka
Zveme Vás na výstavu sbírky českých a zahraničních slabikářů Zdeňky Markovičové, která se koná v Muzeu Bučovicka od 12. září do 11. listopadu. Vernisáž výstavy je v úterý 11. září. Ing. Zdeňka Markovičová sbírá slabikáře z celého světa již od roku 2002. Začalo to prvním slabikářem, který sběratelka koupila v tehdejším Srbsku. Do dnešní doby jich dokázala nahromadit více než 250. V roce 2014 byla její sbírka oceněna diplomem Klubu sběratelů kuriozit. Navštivte Muzeum Bučovice a uvidíte, z čeho se učili naši prarodiče i z čeho se učí děti dnes. Poznáte také slabikáře z mnoha cizích zemí.    

Komentářů (0)
 

10. 9. Slavkov – Koncert Esther Yoo a Czech Virtuosi

pozvánka
pozvánka
V pondělí 10. září se od 19 hodin uskuteční koncert Esther Yoo a Czech Virtuosi v historickém sále zámku Slavkov – Austerlitz. Vstupenky si můžete zakoupit v informačním centru pod zámkem nebo online v předprodeji. Vstupné dospělý 170 Kč a děti, senioři, studenti nebo ZTP 130 Kč.

Komentářů (0)
 

8. 9. Vícemilice – Závody pionýrů, babet a pitbike

pozvánka
pozvánka
Zveme vás na podzimní mistrák babet, pionýrů, pitbike v sobotu 8. září. Sportovní akci pořádá již po třinácté Moto klub Vícemilice na trati v Pískách mezi Vícemilicemi a Kloboučkami.

Komentářů (0)
 

8. 9. Slavkov – Tři mušketýři

 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Koupaliště ukončilo svou dvaatřicátou sezonu
  Koupaliště Slavkov
  Koupaliště Slavkov
  Koupaliště ukončilo letošní sezonu posledním prázdninovým víkendem, kdy vlnu tropických veder přerušila studená fronta, která s sebou přinesla déšť a ochlazení. V průběhu měsíce června a začátkem července vzhledem k projevům nestabilního počasí bylo koupaliště 14... celý článek

Kultura

 • Koncert sboru Mladost je odložen
  Mladost
  Mladost
  Koncert pěveckého sboru Mladost, který se měl uskutečnit v neděli 23. září 2018 v kapli sv. Kříže slavkovského zámku, se ruší kvůli onemocnění dirigenta. Koncert se uskuteční v náhradním termínu, který bude včas oznámen.

Černá kronika

Příroda

 • Labutí patálie
  Slavkovské labutě / Foto: P. Navrátil
  Slavkovské labutě / Foto: P. Navrátil
  Minulý pátek (20. 7.) byl hodně tragický pro rodinku labutí velkých, které vyhnízdily v orobinci na velkém rybníku. Rodiče zde vyvedli zjara 4 mláďata, ale instinktivně se na rybníku dlouho nezdržovali a přesunuli na Litavu. Na... celý článek
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.