Dnes je středa 16.1.2019, svátek má Ctirad

Slavkovská premiéra

divadloJe sobota 21. dubna roku 2018. Sál Společenského centra ve Slavkově u Brna se pomalu plní. Mnozí z diváků přišli – a neví vlastně, co od tohoto projektu očekávat… Divadelní spolek Slavkov u Brna uvádí svoji novou premiéru. Pod názvem „Všechny lásky světa“, se skrývá hudebně-poetické představení inspirované různými autory a jejich dramatickými díly. Jak spojit dohromady Shakespeara s Čapkem, nebo Samuela Becketa s dílem bratří Mrštíků? Geniální nápad autora scénáře Milana Jablonského. Spojme je dvojicí kulisáků, kteří vás představením provedou.

A tak, po úvodní skladbě „Kulisácké rekviem“, se slova ujímá dvojice kulisáků v podání Ivana Marka a Radima Kachlíře. A podívejme se! Diváci se pochechtávají. To je dobrý začátek.

Na scénu vchází razantní režisérka Elena Knotková a se dvěma herci před diváky inscenuje „balkonovou scénu“ z Romea a Julie. A kdo je Romeem? Pavel Šujan. A Julie Marty Šujanové, se může okamžitě postavit na balkon ve Veroně. Vzniklé nálady využije vzápětí autor a zároveň interpret většiny písní Luboš Javůrek ke svému výstupu v romantické písni „Naše láska je kýč“. A divák má první možnost zamáčknout slzu v oku. Píseň je dojemná, a proto rychle na scénu opět poslat kulisáky, kteří neváhají dát k dobru své zkušenosti z práce v divadle.

Ale co se to děje? Někdo volá o pomoc! No ovšem. Pan Moliére napsal svého Lakomce opravdu výstižně. A Milan Hrazdílek má figuru dobře odpozorovanou. Luboš Javůrek dává k dobru „Kdo mi co dá“. Tahle ukázka se sice příliš nehodí do naší přehlídky kladných lásek, ale konečně tato láska je v dnešní době hodně oblíbená. A „Zkrocení zlé ženy“ pana Shakespeara je také aktuální. Vtipně napsaný text následující písně „Žena přes palubu“ nás přenáší na mořský břeh, kde slušivé plavečky předvádějí Ivan Marek a Milan Hrazdílek, pronásledováni rozčileným vodníkem Pavla Šujana. Mohl bych ještě podrobně popisovat scénu chrobáčků, kteří si valí svou kuličku, Rostandova Cyrana, jak trpí, když jeho milovaná Roxana (v podání vynikající Petry Vyšehradské) recituje jeho verše v domnění, že jí je poslal mladý a pohledný Krystián, nebo výborný přednes Radima Kachlíře v ukázce z Vančurova „Rozmarného léta“. Přeskočím „Maryšu“ bratří Mrštíků a zmíním se o poslední skladbě, kterou postupně recitují a zpívají všechny herečky a herci. Je jí „Něco k obědu a něco k večeři“. Jestli doposud naše něžné pohlaví v hledišti neuronilo slzu, teď k tomu má obrovskou příležitost. A tak to má být. Divadlo se má dotknout divákova srdíčka.

Tak jenom ještě rychle zrekapitulovat tvůrce této podařené inscenace:

Autoři: Milan Jablonský – text, Luboš Javůrek – hudba a zpěv

Interpreti: Elena Knotková, Marta Šujanová, Petra Vyšehradská, Jarmila Pospíšilová, Simona Tihelková, Ivan Marek, Milan Hrazdílek, Radim Kachlíř, Pavel Šujan

Nápověda: Marie Kostíková, Silva Skokanová a Jana Zrebná

Kostýmy: Jarmila Pospíšilová

Choreografie: Simona Tihelková

Světla a zvuk: Miroslav Felix Slováček a Jan Matyáš

Režie: Stanislav Olbricht

SO

divadlo

divadlo

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Do režie se nikdo nehrne
  Stanislav Olbricht
  Stanislav Olbricht
  Více než třicet let se věnoval profesionálně baletu. V Národním divadle Brno odehrál 45 rolí ve 36 inscenacích. Na konci kariéry se rozhodl uplatnit své zkušenosti v Divadelním spolku ve Slavkově u Brna. Už několik let tam úspěšně režíruje hry, které jsou u diváků... celý článek

Černá kronika

Příroda

 • Rozvěšování krmítek pro ptáčky
  Věšení krmítek / Foto: archiv z. s. Pampeliška
  Věšení krmítek / Foto: archiv z. s. Pampeliška
  Nadšení, pomoc, pohoda, úsměv, stejný cíl – tohle jsme zažívali na krásné akci „rozvěšování krmítek pro ptáčky“ v sobotu 8. prosince v zámeckém parku.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.